Friday’s Scores

November 6, 2021 GMT

PREP FOOTBALL=

Jasper 58, Rich Hill 30

Vashon 49, Gateway 8

Class 1 District 1=

Semifinal=

Hayti 52, Caruthersville 13

Scott City 49, St. Vincent 14

Class 1 District 2=

Semifinal=

Mark Twain 20, St. Pius X (Festus) 0

Monroe City 46, Brentwood 0

Class 1 District 3=

Semifinal=

Marionville 52, Sarcoxie 24

Thayer 49, Ash Grove 12

Class 1 District 4=

Semifinal=

Skyline 50, Lincoln 12

Windsor 36, Adrian 12

Class 1 District 5=

Semifinal=

Fayette 52, Harrisburg 42

Sweet Springs/Malta Bend 22, South Callaway 19

Class 1 District 6=

Semifinal=

Highland 38, Westran 0

Marceline 42, South Shelby 14

Class 1 District 7=

Semifinal=

Gallatin 34, Milan 14

Penney 35, South Harrison 6

Class 1 District 8=

Semifinal=

East Buchanan 35, Mid-Buchanan 21

Class 2 District 1=

Semifinal=

Central (New Madrid County) 46, Kelly 3

Class 2 District 2=

Semifinal=

Duchesne 48, Grandview (Hillsboro) 0

Lutheran (St. Charles) 61, Hermann 0

Class 2 District 3=

Semifinal=

Ava 49, Strafford 7

Liberty (Mountain View) 46, Forsyth 21

Class 2 District 4=

Semifinal=

Fair Grove 47, Mt. Vernon 0

Lamar 48, East Newton 6

Class 2 District 5=

Semifinal=

Butler 16, Holden 8

Lafayette County 42, Warsaw 28

Class 2 District 6=

Semifinal=

Bowling Green 65, California 14

Hallsville 38, Centralia 36

Class 2 District 7=

Semifinal=

Macon 34, Palmyra 7

Maryville 51, Trenton 3

Class 2 District 8=

Semifinal=

Richmond 35, Lathrop 8

St. Michael 48, Lawson 7

Class 3 District 1=

Semifinal=

Central (Park Hills) 47, Potosi 21

Kennett 45, Dexter 9

Class 3 District 2=

Semifinal=

St. Mary’s (St. Louis) 55, Herculaneum 6

Valle Catholic 69, Ste. Genevieve 35

Class 3 District 3=

Semifinal=

Cardinal Ritter 66, St. Charles West 0

Lutheran North 52, Orchard Farm 3

Class 3 District 4=

Semifinal=

Owensville 35, Sullivan 28

Class 3 District 5=

Semifinal=

Blair Oaks 64, Boonville 38

Mexico 50, Eldon 19

Class 3 District 6=

Semifinal=

Mountain Grove 28, Reeds Spring 12

Seneca 13, Aurora 12

Class 3 District 7=

Semifinal=

Lee’s Summit Community Christian 23, Center 18

Pleasant Hill 49, Odessa 48

Class 3 District 8=

Semifinal=

Chillicothe 42, Savannah 0

St. Pius X (Kansas City) 47, Cameron 0

Class 4 District 1=

Semifinal=

Hillsboro 13, Festus 7

North County 56, Farmington 20

Class 4 District 2=

Semifinal=

Union 56, Pacific 8

Vashon/Miller Career Academy 49, Gateway 8

Class 4 District 3=

Semifinal=

Parkway North 41, University City 6

Class 4 District 4=

Semifinal=

Hazelwood East 27, Jennings 22

Class 4 District 5=

Semifinal=

Hannibal 76, Warrenton 6

Jefferson City 61, Kirksville 19

Class 4 District 6=

Semifinal=

McDonald County 48, Hillcrest 21

West Plains 52, Logan-Rogersville 0

Class 4 District 7=

Semifinal=

Lincoln College Prep 41, Harrisonville 14

Nevada 40, Bolivar 38, 3OT

Class 4 District 8=

Semifinal=

Excelsior Springs 54, Lafayette (St. Joseph) 20

Smithville 45, Kearney 8

Class 5 District 1=

Semifinal=

Jackson 59, Mehlville 7

Seckman 35, Poplar Bluff 34

Class 5 District 2=

Semifinal=

Eureka 28, Ladue Horton Watkins 17

Rockwood Summit 27, Lafayette (Wildwood) 0

Class 5 District 3=

Semifinal=

Chaminade 42, Ft. Zumwalt South 12

Ft. Zumwalt North 50, Ft. Zumwalt East 8

Class 5 District 4=

Semifinal=

Helias Catholic 49, Washington 6

Holt 48, Battle 12

Class 5 District 5=

Semifinal=

Glendale 34, Rolla 28

Lebanon 35, Camdenton 14

Class 5 District 6=

Semifinal=

Carthage 42, Willard 20

Webb City 35, Republic 7

Class 5 District 7=

Semifinal=

Grain Valley 47, Smith-Cotton 3

Raytown 52, Belton 23

Class 5 District 8=

Semifinal=

Fort Osage 17, Staley 14

Platte County 21, North Kansas City 6

Class 6 District 1=

Semifinal=

Christian Brothers College 42, DeSmet 7

St. Louis University 35, Marquette 28

Class 6 District 2=

Semifinal=

Francis Howell 63, Timberland 32

Troy Buchanan 34, Hazelwood Central 22

Class 6 District 3=

Semifinal=

Joplin 24, Nixa 13

Lee’s Summit North 21, Raymore-Peculiar 14

Class 6 District 4=

Semifinal=

Liberty North 31, Liberty 14

Park Hill South 35, Park Hill 7

Class Eight-Man District 1=

Quarterfinal=

Archie 65, Appleton City/Montrose 18

Drexel/Miami(FB) 62, Osceola 0

Lockwood/Golden City 52, Liberal/Bronaugh(FB) 26

Class Eight-Man District 2=

Quarterfinal=

Knox County 60, Santa Fe 26

North Shelby 13, Schuyler County 0

Northwest (Hughesville)/Sacred Heart 42, Norborne/Hardin Central 18

St. Paul Lutheran 75, Concordia 28

Class Eight-Man District 3=

Quarterfinal=

Braymer/Breckenridge 78, Pattonsburg/Gilman City/North Harrison 42

King City/ Union Star 62, St. Joseph Christian 16

Orrick 60, Southwest (Livingston County) 22

St. Joseph Le Blond 64, DeKalb 0

Class Eight-Man District 4=

Quarterfinal=

East Atchison 50, Rock Port 0

South Nodaway/Jefferson Co-op 70, North Andrew 34

Stanberry 46, South Holt 6

Worth County 82, Mound City/Craig Co-op 18

___

Some high school football scores provided by Scorestream.com, https://scorestream.com/

___

Information from: ScoreStream Inc., http://ScoreStream.com