Friday’s Scores

January 11, 2020 GMT

GIRLS PREP BASKETBALL=

Beulah 38, Hazen 34

Bishop Ryan 68, South Prairie 25

Bismarck Century 65, Bismarck St. Mary’s 49

Bismarck Legacy 57, Mandan 51

Bottineau 65, Drake-Anamoose 35

Burke Central/ Bowbells Co-op 40, Ray 31

Faith, S.D. 50, Bowman County 38

Jamestown 61, Williston 51

Kenmare 46, Divide County 27

Killdeer 53, Washburn 47

Mohall-Lansford-Sherwood 59, Des Lacs-Burlington 42

New Rockford-Sheyenne 68, Rolla 46

Our Redeemer’s 52, Glenburn 40

Parshall 58, White Shield 28

Rugby 62, Westhope-Newburg 22

Sheyenne 59, Fargo Davies 51

Turtle Lake-Mercer-McClusky 28, New Salem-Almont 23

Turtle Lake-mercer 28, New Salem-Almont 23

Watford City 77, Turtle Mountain 65

BOYS PREP BASKETBALL=

Beach 71, Grant County 46

Beulah 60, Shiloh Christian 50

Bismarck Century 66, Bismarck St. Mary’s 58

ADVERTISEMENT

Bismarck High 83, Minot 77

Cavalier 84, Park River/Fordville Lankin 56

Central Cass 69, Oak Grove Lutheran 68

Fargo Davies 74, Sheyenne 47

Garrison 56, Solen-cannonball 44

Glen Ullin-Hebron 52, Washburn 42

Grand Forks Red River 50, Fargo Shanley 44

Hatton-Northwood 68, Langdon-Edmore-Munich 58

Hillsboro/Central Valley 53, Thompson 43

Jamestown 62, Williston 44

Killdeer 56, Heart River 53

Kindred 73, Tri-State 47

Linton-HMB 49, LaMoure-Litchville-Marion 43

Lisbon 42, Hankinson 37

Mandan 58, Bismarck Legacy 51

Midway-Minto 55, Griggs County Central 50

Milnor-North Sargent 64, Wyndmere-Lidgerwood 62, OT

New Rockford-Sheyenne 69, Rolla 46

North Border 61, Drayton/Valley-Edinburg 48

Northern Cass 52, Maple Valley 36

Richland 73, May Port CG 36

Rugby 90, Harvey-Wells County 53

St. John 68, Dunseith 62

Standing Rock 70, Max 67

Turtle Mountain 82, Watford City 61

Underwood 64, New England 54

Warwick 93, Richardton-Taylor 47

White Shield 57, Wilton-Wing 43

Ramsay County Tournament=

Consolation Semifinal=

Larimore 57, Rolette-Wolford 26

Semifinal=

Four Winds/Minnewaukan 91, Devils Lake 33

Ramsey County Tournament=

Consolation Semifinal=

North Star 65, Lakota 61

Semifinal=

Dakota Prairie 66, Benson County 55

Stutsman County Invitational=

Consolation Semifinal=

Carrington 49, Napoleon/Gackle-Streeter 39

Medina-Pingree-Buchanan 54, South Border 28

Semifinal=

Edgeley-Kulm-Montpelier 56, Kidder County 50, OT

Ellendale 53, Midkota 33